Tunneta C-vitamiini tugevat detoksifitseerivat mõju oma nahal

Mis on esimene asi, mis pähe tuleb, kui mõelda C-vitamiini peale? Tugev antioksüdant? Nohu ja köha? Allergiad ja immuunfunktsiooni kahjustused? Kõik need vastused on asjakohased. Nobeli preemia laureaadi Linus Paulingi armastatud universaalne antioksüdant C-vitamiin näib olevat kasulik paljude tingimuste korral. Kolm aastat tagasi avastati, et C-vitamiin aitab isegi sepsist – potentsiaalselt surmaga lõppevat immuunreaktsiooni– ravida.

Kuid C-vitamiini üks alahinnatud eeliseid on naha toitmine ja särava, elava välimuse saavutamine. Aastate möödudes võivad kogunenud toksiinid, päikesekahjustused ja stress selle tegelikult ära väsitada. Nii sissevõetaval kujul kui ka paikselt kasutatuna võib C-vitamiin aidata nahka kaunistada, toetada kollageeni, soodustada haavade paranemist ning vältida oksüdatiivseid kahjustusi ja põletikke, mis on seotud ultraviolettkiirguse kokkupuutega päikesega.

 

Kuidas vitamiin nahale kasulik on?

C-vitamiin on naha tervisele hädavajalik. C-vitamiini leidub naha epidermises (pealmine kiht) ja pärisnahas (sügavam kiht). Vananemine põhjustab C-vitamiini sisalduse vähenemist mõlemas kihis. Laboratoorsed uuringud on näidanud, et C-vitamiin vähendab UV-kiirgusega seotud kahjustusi ja lipiidide peroksüdatsiooni, vähendab põletikku soodustavaid tsütokiine ja kaitseb rakusurma eest. See suurendab kollageenvalkude sünteesi ja stimuleerib DNA taastumist naharakkudes.

Uuringutes inimestega on täheldatud, et C-vitamiini tarbimine on seotud naha parema väljanägemise ja kortsude märkimisväärse vähenemisega. On tõestatud, et C-vitamiin aitab aeglustada vananemisega seotud struktuurimuutuseid pärisnaha ja epidermise vahelises liideses. C-vitamiin aitab päikesepõletust leevendada ning kiirendab selle paranemisprotsessi. Nahk tundub heledam ja siledam.

 

Kollageen on võti

C-vitamiin pakub tuge kollageeni tootmisele, mis on naha noorusliku, elastse ja kortsuvabana hoidmise võti. Kollageen on oluline valk, mis tagab nahale elastsuse. Vananedes kollageeni tootmine väheneb, mis viib kortsudeni ja naha lõtvumiseni. 2014. aastal läbi viidud kahes topeltpimedas, platseebokontrolliga uuringus leiti, et kollageenilisand parandas naha elastsust nelja nädalaga ja kortsusid oluliselt kaheksa nädalaga. C-vitamiin suurendab ka kollageeni tootmist ning vähendab naha kortsumist ja näilist karedust.

 

Liposoomne C-vitamiin suurendab efektiivsust

C-vitamiini saab manustada nii paikselt kui ka sissevõetavalt liposoomsel kujul, mille imendumine on märkimisväärselt parem ja toime efektiivsem. Kui mitteliposoomse C-vitamiini imenduvus on 20% , siis liposoomsel kuju on see kuni 85% . Liposoomsete ravimvormide tugevus on eriline.
Liposoomid on pisikesed, nanosuurused mullid, mis jäljendavad keha enda rakumembraane ja on mõeldud kaitsma C-vitamiini, kui see keha läbib. Samuti on liposoomidel võime liikuda läbi keha rakkude, soodustades ja kiirendades imendumist. See tähendab, et C-vitamiin viiakse otse teie keha rakkudesse, ilma et see oleks lagunenud ja energiat selles protsessis tarbimata, maksimeerides seega kasu.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et C-vitamiini liposoomne koostis pakub tugevat antioksüdantset tuge ja toetab säravamat ning nooruslikuma välimusega jumet.

 

 

Kasutatud allikad:

https://en.wikipedia.org/wiki/Linus_Pauling
https://www.webmd.com/diet/features/the-benefits-of-vitamin-c#1
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29684467/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8785178/
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S8755966886800217
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8288904/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26719718/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25378941/