Yaeyama Klorella® sisaldab geneetiliselt muundamata mageveeklorellat, mis on kasvatatud Jaapanis Ishigaki korallrahude saarel. See on suurepärane taimetoitlaste vitamiin B-12 allikas. See on ka hea raua ja A-vitamiini allikas ning täielik taimetoitvalk. Uuringud viitavad sellele, et klorella võib aidata toetada maksa ja immuunsüsteemi tervist. Vitamiinide ja mineraalidega pakitud toidulisand sisaldab palju klorofülli ja antioksüdante ning toimib ka tervendava ja põletikuvastase ainena.

 

Rikastatud rohkete toitainetega

Klorella muljetavaldav toitainete sisaldus on pannud mõned nimetama seda “supertoiduks”. Kuigi selle täpne toitainesisaldus sõltub kasvutingimustest, kasutatud liikidest ja toidulisandite töötlemisest, on selge, et see sisaldab mitmeid kasulikke toitaineid.

• Valk: Klorella sisaldab 50–60% valku.
• Vitamiin B12: Mõned klorella sordid võivad sisaldada ka vitamiini B12, kuid on vaja veel uuringuid.
• Raud ja C-vitamiin: Klorella võib olla hea rauaallikas. Sõltuvalt toidulisandist võib see pakkuda 6–40% teie igapäevasest vajadusest. See on ka suurepärane C-vitamiini allikas, mis aitab teil rauda omastada.
• Muud antioksüdandid: Need väikesed rohelised rakud pakuvad laias valikus antioksüdante.
• Muud vitamiinid ja mineraalid: Klorella annab väikestes kogustes magneesiumi, tsinki, vaske, kaaliumi, kaltsiumi, foolhapet ja muid B-vitamiine.
• Oomega-3: nagu ka teiste vetikate puhul, sisaldab ka klorella mõningaid oomega-3. Vaid 3 grammi klorellat annab 100 mg oomega-3.
• Kiudained: Suurtes kogustes võib klorella olla heaks kiudaineallikaks. Kuid enamik toidulisandeid ei anna isegi 1 grammi kiudaineid annuse kohta.

 

Seob raskemetalle ning on tõhusa detoksifitseeriva toimega

Klorellal on võime aidata kehal detoksifitseerida. Uuringud näitavad, et see aitab tõhusalt raskemetalle ja teisi kahjulikke ühendeid organismist eemaldada.
Raskmetallide hulka kuuluvad mõned elemendid, mis on hädavajalikud väikestes kogustes, näiteks raud ja vask, kuid need ja muud raskemetallid, nagu kaadmium ja plii, võivad olla suuremates kogustes mürgised.

Uuringud on tõestanud, et klorella võib aidata parandada teie keha loomulikku toksiinide puhastamise võimet.
Lisaks on näidatud, et see aitab vähendada teiste kahjulike kemikaalide hulka, mida mõnikord toidus leidub. Üks neist on dioksiin, mis on hormooni häiriv aine.

Külluslik antioksüdantide koostis

Klorella sisaldab mitmeid ühendeid, mida peetakse antioksüdantideks, sealhulgas klorofüll, C-vitamiin, beetakaroteen, lükopeen ja luteiin. Need antioksüdandid võivad aidata võidelda paljude krooniliste haigustega.
Mõned neist antioksüdantidest näivad vähendavat kõrgema taseme glükatsiooni lõpp-toodete (AGE) tootmist, mis põhjustavad paljusid diabeedi tüsistusi.

Uuringud on täheldanud, et klorella toidulisandid suurendasid krooniliste sigarettide suitsetajate antioksüdantide taset – populatsioonis, kellel on suurem oksüdatiivsete kahjustuste oht.

 

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et oma mitmekülgsete kasutegurite poolest on Yaeyama Klorella®  oma nime väärt kui „superfood“,  olles hea mitmete vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide allikas. Uuemad uuringud on näidanud, et see võib aidata tervisele kasulike toimete kõrval toksiine kehast välja viia ning parandada kolesterooli ja veresuhkru taset. Klorella on üks maailma võimsamaid puhastavaid ja detoksifitseerivaid toite.

 

 

 

KASUTATUD ALLIKAD
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1364032114002342
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26561078/
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Iron-HealthProfessional/
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1747-0080.2011.01569.x
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3654245/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17472477/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3131561/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23865357/